İptal ve İade Şartları

İade Politikası

komsu.com'da satılan tüm ürünler S Ticaret Elektronik Hizmetler A.Ş.garantisi altındadır. www.komsu.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. www.komsu.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

İade etmek için ürünün ambalajının açılmamış ve kutusunun hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Ancak www.komsu.com’un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için- iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma , tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

www.komsu.com'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Kredi kartına yapılan iadelerin müşteri hesabına yansıtılmasına ilişkin süreç tamamen banka işlem süreci ile ilgilidir. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.

İade Süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri kutusunu açmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz.

Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. Size en yakın Aras Kargo şubelerine giderek ürünleri iadeye gönderebilirsiniz.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

Zarar görmüş paket durumunda;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda komsu.com’a bildirilmelidir. komsu.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İptal Politikası

Siparişiniz paketlenmediyse, fatura kesimi gerçekleşmemiş ve hızlı teslimat seçeneği ile oluşturulmadıysa iptal edebilirsiniz. Siparişini verdiğiniz ürünleri iptal edilmesini istiyorsanız info@komsu.com adresine iptal talebinde bulunabilirsiniz.

0800 261 66 05  müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek iptal taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.